נעים להכיר, מרכז בר

את מרכז בר הקמנו בשנת 2015 לאחר שנים של ניסיון מקצועי בטיפול רגשי, פרטני וקבוצתי, בילדים, נוער ומבוגרים.

החזון שלנו בהקמת המרכז היה לתת בית ומענה מקצועי מעמיק בטיפול רגשי לכל המשפחה.

המרכז מציע טיפול רגשי קבוצתי ופרטני לילדים ולמבוגרים, וכן שיעורי הוראה מתקנת וטיפולים משלימים.

בתהליכים רגשיים אותם אנו מלווים במרכז אנו מאפשרים לכם ולילדיכם:

 • תהליך רגשי מעמיק, מקצועי ותומך.
 • סביבה טיפולית מלאת הקשבה, הנאה וקשר מיטיב.
 • כלים לעיבוד והתמודדות נפשית-רגשית.
 • חיזוק מיומנויות חברתיות והתמודדות עם קושי חברתי.
 • תחושת קבלה, חיבור ובהירות בחיים – בהורות, בזוגיות, בחיי הילד והמשפחה.
 • תחושת העצמה, הגשמה ומלאות במגוון רבדים כולל: רגשי, חברתי, לימודי.
 • שגרה ודינמיקה משפחתית זורמת יותר, תומכת ומחוברת יותר.

בעבודתנו במרכז אנו מאמינים ומיישמים גישה דינמית-מערכתית, ובהתאם לגישה זו אנו מתבוננים בכל תהליך לעומק – לאיתור מקורות הקושי בכל תחומי החיים של המטופל. בעת הצורך, אנו משתפים פעולה עם גורמים מקצועיים נוספים בחיי המטופל.

כמו כן, אנו משלבים הדרכת הורים בטיפול בילדים, מתוך אמונה שהמשפחה היא חלק חשוב בתמיכה בילד ומתוך שאיפה לעזור לכם כהורים להבין לעומק: מה מפעיל את ילדכם? מה הקושי המרכזי שלו? איך העולם נחווה מנקודת מבטו? למה הוא פועל בדרך מסוימת? ולמה הוא זקוק באמת?

בואו להכיר אותנו, לחוות תהליך רגשי מיטיב ומעמיק ולשפר את איכות החיים ושיגרת היום-יום.

נשמח ללוות אתכם ולסייע לכם.

נעים להכיר - אורי בר

מטפל, מקים ומנהל מרכז בר, נשוי ואב לארבעה.

במבט לאחור, אני יכול לומר שדרכי אל עולם הטיפול לא היתה ברורה מאליה, אך מרגע שהתחלתי לטפל הדרך להקמת מרכז בר היתה ברורה ומתבקשת.

בצעירותי עסקתי בקולנוע ובטלוויזיה. עבדתי במגוון תפקידים אבל לא הרגשתי שלם. חיפשתי להביא לידי ביטוי יכולות נוספות שלי ומצאתי את עצמי מחפש מפגשים מעמיקים יותר.

בכל התחומים בהם עסקתי הבנתי שהקשר עם אנשים הוא הדבר המשמעותי והטבעי עבורי. גיליתי כמה אני סקרן לשמוע עליהם, על מה שמניע אותם, על חייהם.

לאחר תקופה הגעתי ללימודי טיפול בהבעה ויצירה, ומאז לא הפסקתי ללמוד ולעבור הכשרות מקצועיות בתחום הטיפול – מבוגרים, ילדים, נוער, פרטני, זוגי ומשפחתי.

היום, לאחר כ-17 שנים בתחום הטיפול, אין לי ספק שמצאתי את מקומי. עבורי, התהליך הטיפולי הוא תמצית המפגש האנושי ומה שמניע אותי: לטפל באנשים, ללוות תהליכי עומק, לתמוך, לחזק, לשקף, להיות שם עבור אנשים בשלבים לא פשוטים בחייהם, ברגעים של התבוננות לעומק, תובנה ובחירה חדשה.

 זו גם השליחות שלי, לאפשר למטופלים שלי מקום בו יוכלו לקבל את עצמם, להתחבר לעצמם ולמקורות הכח שלהם, להתגבר ולעבד רגשית, לחוות קשר טיפולי תומך ומערכות יחסים מיטיבות – לחיות חיים מלאים ומיטיבים יותר.

רשימת הכשרות

 • B.A בקולנוע וטלויזיה, אוניברסיטת ת"א.
 • MA בתרפיה בהבעה ויצירה, אוניברסיטת "לסלי".
 • לימודי תעודה:
 • פסיכותרפיה קבוצתית בגישה פסיכואנליטית, לימודי המשך, הפקולטה לרפואה, אונ' ת"א.
 • פסיכיאטריה של הגיל הרך, לימודי המשך, הפקולטה לרפואה, אונ' ת"א.
 • פסיכותרפיה בגישה פסיכואנליטית, ביה"ס לעבודה סוציאלית, אונ' בר-אילן.
 • חבר רשום באיגוד הישראלי לתראפיה ע"י הבעה ויצירה (יה"ת).
 • חבר רשום באיגוד הישראלי לפסיכודרמה.

למה הקמתי את מרכז בר?

מאז שנת 2005 עבדתי כמטפל רגשי הן בקליניקה פרטית והן במסגרות מערכתיות כגון: בתי חולים לבריאות הנפש, מוסדות שיקום, בתי ספר ומסגרות חינוכיות בחינוך רגיל וחינוך מיוחד. בעבודתי במסגרות מערכתיות מצאתי מצד אחד תחושת תמיכה, שיתוף והעשרה מקצועית כחלק מקבוצת מטפלים, אך מצד שני פגשתי לא אחת הירארכיה מגבילה וביורוקרטיה מסורבלת עד שבהדרגה התעורר בי החזון להקים מרכז משלי – שידבר את השפה המקצועית שלי, שיגשים את החזון שלי – טיפול דינמי מערכתי, ושיתן בית, מענה מקצועי מעמיק ותחושת שייכות ותמיכה הן למטופלים והן למטפלים.

מתוך הערכה עמוקה ואמון מלא בתחום הטיפול בהבעה וביצירה הקמתי בשנת 2015 את מרכז בר כמרכז לטיפול רגשי אישי וקבוצתי אשר מתמקד בגישת טיפול מערכתית דינמית בתחום ההבעה והיצירה.

צמיחה והתפתחות בזכות כוחה של הקבוצה

בהיותי אב לארבעה ובן למשפחה בת שישה אחים, אפשר לומר שהבאתי איתי למרחב הטיפולי ולמרכז בר את האמונה העמוקה בכוחה של קבוצה כמקור העצמה ותמיכה.

האמונה בכוחה של קבוצה כמקור תמיכה מתבטאת הן בטיפול הקבוצתי והן בכוחה של המשפחה להפוך לגורם תומך ומעצים בחייו של כל מטופל.

אני בא מקבוצות ומאמין בקבוצות, לכן חשוב היה לי מאוד להביא את הטיפול הקבוצתי למודעות ולתת לו את הבמה הראויה לו. ואכן, במרכז בר הטיפול הקבוצתי בילדים ובמבוגרים הוא שירות מרכזי ומדי יום אנו רואים תוצאות משמעותיות ומרגשות בקבוצות שלנו והשפעה מיטיבה ומעמיקה על כל משתתף בקבוצות אלו – ילדים ומבוגרים כאחד.

המשפחה כמקור תמיכה והזנה

לאחר שנים של עבודה טיפולית עם ילדים, הורים, זוגות ומשפחות אני יכול לומר שאחת המשימות המרכזיות שלי ושל מרכז בר היא לתמוך בתא המשפחתי במקביל לתמיכה במטופל בעצמו. להעצים את התא המשפחתי כיחידה תומכת.

למדתי, מניסיון של שנים, עד כמה התהליך הרגשי בגישה מערכתית מאפשר לזוגות ולמשפחות את האפשרות לחיים מחוברים ומלאים יותר, מלאי קשר ותמיכה הדדית – לטובת הילדים, לטובת ההורים, לטובת כל המשפחה.

תמיכה ובית למטפלים

כמטפלים אנו חווים לא אחת תחושת בדידות לצד התמסרות מוחלטת למטופלים אותם אנו מלווים. אני מאמין שכל מטפל זקוק לשייכות ולתחושת בית. כל מטפל זקוק למסגרת מעשירה, תומכת, מחזקת ומלווה – אישית ומקצועית.

לאחר שנים של עבודה אישית לבד בקליניקה או במסגרות מערכתיות כאלו ואחרות – הבנתי כי הקמת מרכז משלי נועדה להיטיב לא רק עם המטופלים אלא גם עם המטפלים. אני מאמין במטפלים ולכן חשוב היה לי שהמרכז שאקים יתמוך גם במטפלים שאעסיק – בהדרכה מקצועית קבועה, בהשתלמויות, בליווי מיטיב ותומך ובתחושת שייכות.

אני גאה בהצלחת המרכז ובתרומה המשמעותית שהמרכז מביא לחייהן של משפחות רבות ולחברי הצוות המקצועי.

הכירו את הצוות המקצועי שלנו / הכירו את מטפלות המרכז

מדריכות ומנהלות תחומים במרכז

מדריכה בצוות (Supervision), הדרכה על טיפולים קבוצתיים

הכשרה וניסיון מקצועי

מטפלת בפסיכודרמה (MA), בוגרת לימודי פסיכותרפיה במכון מגיד ודוקטורנטית בבר אילן במסלול פסיכואנליזה ופרשנות.

תרפיסטית במשרד החינוך בבית ספר לילדי פליטים ומהגרי עבודה, מדריכה במתיא תל אביב ומרצה במכון כיוונים ובמכללה האקדמית לחברה ואומנויות.

מטפלת בקליניקה פרטית בילדים, בני נוער ומבוגרים.

קצת עלי

בתואר הראשון שלי למדתי משחק באוניברסיטת תל אביב ובהמשך עבדתי בתחום המשחק כ-20 שנה. המעבר לתחום הטיפול בפסיכודרמה היה עבורי טבעי מאחר ופגשתי שוב ושוב את כוחו המרפא של העיסוק בדרמה הן עבורי והן עבור תלמידי.

אומנות התיאטרון ברובד המעשי שלה הינה ייחודית ביכולתה לייצר מעורבות הרמונית בין מחשבה, גוף ורגש. זהו ייחודיותה של השיטה הפסיכודרמטית בעיניי. זה הדבר אותו אני מנסה ליישם בעבודתי בשטח ואף חוקרת.

בתחום הטיפול גיליתי כמה חשוב היה עבורי למצוא מקום ודמות שיאפשרו לי להיות מי שאני ולהשלים את כל מה שהייתי זקוקה לו כדי להתפתח ולמצות את הפוטנציאל שהיה טמון בי.  כיום, אחד הדברים המספקים ביותר בעבודתי כמטפלת הינו האפשרות להיות אותה דמות משמעותית, מיטיבה, תומכת ומלווה המאפשרת למישהו אחר להשלים את מה שחסר לו כדי שיוכל להתפתח, לצמוח  ולמצות את הפוטנציאל שלו למימוש טוב יותר בחייו. 

נילי גפן

מדריכה בצוות (Supervision), הדרכה על טיפולים פרטניים והדרכות הורים

הכשרה וניסיון מקצועי

מטפלת ומדריכה בפסיכודרמה ו-CBT.

בוגרת לימודי פסיכודרמה מסלול תלת שנתי בסמינר הקיבוצים.

טיפול דיאדי – סמינר הקיבוצים.

M.A מטפלים מנוסים – אוניברסיטת חיפה.

CBT – מסלול דו שנתי במכון פסגות.

עוסקת כבר שנים רבות ובאהבה גדולה גם בטיפול דיאדי – טיפול הורה ילד.

מטפלת ומדריכה במסגרות שונות במשרד החינוך ומטפלת בקליניקה פרטית.

קצת עלי

בת 44 ואמא ל 3 ילדים.

אני מאמינה שלכל ילד, אדם ומשפחה יש את הדרך המיוחדת שלו והשפה המיוחדת אל ליבו וטיפול הוא מסע המשלב יצירתיות, קבלה, חיפוש ואמונה למציאת השפה הזאת ושיפור איכות החיים.

שמחה בכל יום על הזכות הגדולה שניתנה לי ללוות משפחות במסע המיוחד שלהם לעזור לשפר את איכות חייהם.

רותם גמליאל

מנהלת ומדריכת תחום ההוראה המתקנת (הוראה מותאמת) במרכז

הכשרה וניסיון מקצועי

מורה ומטפלת לילדים ונוער, בעלי לקויות למידה, קשב וריכוז.

מנחת סדנאות למורים, בתחום אסטרטגיות למידה.

מנחה להורים בנושא אבחון וזיהוי ילדים בעלי לקויות למידה ומתן כלים להתמודדות, באמצעות משחקים וחוויה.עובדת כ-10 שנים כמורה להוראה מתקנת במכונים פרטיים במסגרת בית ספרית ופרטית.

בעלת תעודות טיפול והסמכות שונות ביניהן הוראה לחינוך המיוחד בהתמחות לקויות למידה.

בעלת קליניקה להוראה מתקנת בראש העין www.rotemgamliel.co.il

קצת עלי

נשואה לשוקי ואמא למאיה בת שנתיים. אוהבת לטייל, לשתות תה בטבע, לשיר ולצלם.

מאמינה שהמוזיקה והאומנות יביאו אותנו למקומות טובים יותר בעולם .

מאמינה בשילוב ההכרחי והנהדר בין טיפול ולימוד. 

המטפלות והמטפלים במרכז

שירי פלדמן

B.A תקשורת וניהול – המכללה למינהל לימודי הומיאופטיה – The Centre for Homeopathic Education (CHE) – London, UK חברה באגודה הישראלית להומיאופטיה קלאסית

ענת סיטרין

מטפלת באומנות חזותית. בוגרת תוכנית תלת-שנתית בבית ברל משלימה תואר שני בטיפול באומנות במכללה לחברה ואומנויות

חן ליסוס

מטפלת בפסיכודרמה, MA בוגרת אוניברסיטת חיפה