הדרכת הורים ילדים

ילדים זה עסק מורכב ולא בגלל החיתולים, הסנדביצ'ים, המקלחות ושיעורי הבית, אלא דווקא בגלל היעדר הידע והכלים בניהול אינטראקציות יום יומיות מול ילדינו ובהבנה של השלכות ההתנהלות שלנו באינטראקציות אלה על עתידם של הילדים. הורים רבים אינם רואים בכך סוגיה שדורשת התערבות מקצועית ותופסים את ההורות שלהם כעניין טבעי לחלוטין. הורים אחרים מבינים גם הם שהורות הוא עניין טבעי, אבל מבינים גם שטבעי זה לא רק טוב, אלא גם רע. הדרכת הורים ילדים היא הדרכה שמיועדת לבחון את הקשיים שחווים הורים וילדים ביחסים ביניהם ולפתח דרכי התמודדות משותפת שתועיל לשני הצדדים.

איזו הדרכת הורים מומלצת עליכם?

ככלל, הדרכת הורים הוא נושא שמבוסס על עקרונות מדעיים ומקצועיים אחידים, אך כל הדרכה כזאת יכולה להתנהל עם דגשים שונים וברמה מקצועית שונה. הדרכת הורים מומלצת היא קודם כל הדרכה שנוגעת בסוגיות שמעסיקות אתכם יותר מכל או לחילופין, כזאת שמעניקה לכם את ההדרכה הכללית שלה אתם זקוקים. הדרכה מומלצת היא גם כזאת שמנוהלת על ידי גורם מקצועי בעל מוניטין בתחום של הדרכות קבוצות ובתחום של הדרכות בתחום החינוך והמשפחה. בישראל ישנם לא מעט גופים שעוסקים בתחום זה ועל אף שרובם מקפידים בדרך כלל על רמה מקצועית גבוהה, המלצות וחוות דעת מקצועיות יכולות לסייע לכם להתכנס אל הגורם המקצועי שמתאים ביותר לצרכים שלכם ולסטנדרטים הנדרשים על ידכם.

 

הדרכת הורים במסגרת לימודית

אם אתם זקוקים לקבלת הדרכת הורים קורס מקצועי היא אפשרות אחת שעומדת בפניכם. הדרכה זו מועברת כקורס מקצועי לכל דבר ועניין, ובמובנים רבים נחשבת ליסודית ומקיפה יותר מאשר סדנאות נקודתיות. יחד עם זאת, מומלץ לבחון את הצורות השונות בהן מסופקת ההדרכה על מנת לאתר את המודל המתאים ביותר עבורכם.

מרכז בר מתמחה במתן פתרונות טיפוליים קבוצתיים לילדים, מתבגרים, מבוגרים והורים ובכלל זה גם מציע פתרונות של הדרכת הורים ילדים. על פתרונות אלה תוכלו ללמוד באתר האינטרנט של המרכז או שתוכלו לפנות אלינו כבר עכשיו בטלפון 03-9621113 ולקבל תשובות על כל השאלות המטרידות אתכם בנושא.