הדרכת קבוצות הורים

 
הורות הוא אתגר חיים שנוגע באחד התפקידים החשובים ביותר שיכול אדם למלא במהלך חייו. ישנם אנשים שחווים את ההורות שלהם בצורה חלקה וטבעית, אם כי לעיתים בגין חוסר מודעות והתעלמות שגם הן טבעיות לחלוטין. אנשים אחרים עלולים לחוות את ההורות שלהם כאתגר שאיתו הם לא מסוגלים להתמודד או אתגר שמצריך ידע וכישורים נוספים ממקום של מודעות ורצון להשתפר. בכל מקרה, הפתרון הטוב ביותר להורים שרוצים להיות הורים טובים יותר הוא הפתרון של הדרכת הורים והפלטפורמה הטובה ביותר לעבור את ההדרכה הזאת היא קבוצת הדרכת הורים. למה ומדוע? בשורות הבאות.

מהי קבוצת הדרכת הורים?

בפשטות ובישירות, קבוצת הדרכת הורים היא קבוצה של הורים שהתקבצו יחד בכדי ללמוד כיצד להיות הורים טובים יותר. בדומה לקבוצות טיפוליות אחרות, גם קבוצת הורים היא קבוצה בה כל אחד מחברי הקבוצה מבקש לרכוש לעצמו כלים שיסייעו לו להתמודד עם אתגרים שונים בחייו, ולעשות זאת במסגרת קבוצתית על היתרונות המובנים שלה. במסגרת קבוצה כזאת יכולים להתקיים מקצים של הדרכות פרונטליות המיועדות להעניק ידע תאורטי ומעשי לחברי הקבוצה בנושא ההורות וכן מקצים של התנסויות חווייתיות ושיתופיות, המאפשרות להורים לחוות שלל סיטואציות אפשריות עם ילדיהם, במסגרת סביבה תומכת ובסיוע של מנחה הקבוצה.

 

כיצד מתגבשת הקבוצה?

הדרכת קבוצות הורים היא פרקטיקה המתקיימת במרכזים טיפוליים שונים ברחבי הארץ, אך יכולה להתקיים גם במסגרות עצמאיות וספונטניות יותר. כך למשל, אם תרצו לקחת חלק בפעילות הדרכת הורים קבוצתית, תוכלו לפנות למרכז המתמחה בתחום, לברר על קבוצות שצפויות להיפתח בזמן הקרוב ולהצטרף לכל אחת מהן. לחילופין, תוכלו לגבש בעצמכם קבוצה של הורים הנמצאים במצב דומה לזה שלכם ולהזמין גורם מקצועי המתמחה בתחום של הדרכת קבוצות הורים, שינחה את הקבוצה.

מרכז בר מקיים פעילות שגרתית של הדרכת קבוצות הורים ובמרכז פעילה לפחות קבוצת הורים כזאת בכל עת. לפרטים נוספים על פעילות הקבוצה ועל אופן ההצטרפות אליה, היכנסו עוד היום לאתר האינטרנט של המרכז או התקשרו אלינו לטלפון 03-9621113.