הכירו את המטפלות שלנו: נורית בנאי-קורן

נעים להכיר – נורית בנאי קורן

נורית בנאי קורן, מטפלת בפסיכודרמה (MA), בוגרת לימודי פסיכותרפיה ב'מכון מגיד' ודוקטורנטית בבר אילן במסלול פסיכואנליזה ופרשנות.

קצת עלי

אני עובדת כתרפיסטית במשרד החינוך בבית ספר לילדי פליטים ומהגרי עבודה, מדריכה במתיא תל אביב ומרצה במכון כיוונים ובמכללה האקדמית לחברה ואומנויות. כמו כן, אני מטפלת בקליניקה פרטית בילדים, בני נוער ומבוגרים.

בתואר הראשון שלי למדתי משחק בחוג לתיאטרון באוניברסיטת תל אביב ובהמשך עסקתי בתחום המשחק כ-20 שנה. המעבר לתחום הטיפול בפסיכודרמה היה בעיני טבעי מאחר ופגשתי שוב ושוב את כוחו המרפא של העיסוק בדרמה עבורי ועבור תלמידי.

תמיד רציתי לשלב בין שני התחומים: התיאטרון והטיפול.

כל חיי הייתי ילדה, נערה ובוגרת 'תיאטרלית'. יכולת הביטוי שלי לא הסתמכה רק על המילים המדוברות; נזקקתי לחיזוק מתחום המחוות של הגוף, הבעות הפנים, האינטונציה, טון הדיבור, הפקת והפצת הקול וכדו'. רק כך חשתי שהמסר אותו אני רוצה להעביר מצליח לעבור באופן מדויק יותר. אולי היה זה בשל לקות למידה קלה אשר גרמה למאמץ בחיפוש אחר המילים הנכונות. ואולי זאת הייתה הדרך שלי לחוות את העולם; דרך חיקוי ומשחק תפקידים.

בתחום הטיפול, גיליתי כמה חשוב היה עבורי למצוא מקום/דמות שיאפשרו לי להיות מי שאני ולהשלים את כל מה שהייתי זקוקה לו כדי להתפתח ולמצות את הפוטנציאל שהיה טמון בי.

כיום, אחד הדברים המספקים ביותר בעבודתי כמטפלת הינו האפשרות להיות אותה דמות משמעותית, מיטיבה, תומכת ומלווה המאפשרת למישהו אחר להשלים את מה שחסר לו כדי שיוכל להתפתח, לצמוח  ולמצות את הפוטנציאל שלו למימוש טוב יותר בחייו.

ולבסוף, אומנות התיאטרון ברובד המעשי שלה הינה ייחודית ביכולתה לייצר מעורבות הרמונית בין מחשבה, גוף ורגש. זהו ייחודיותה של השיטה הפסיכודרמטית בעיניי. זה הדבר אותו אני מנסה ליישם בעבודתי בשטח ואף חוקרת; כיצד משחקי תפקידים מייצרים רווחה נפשית, שחרור, רפלקציה, תובנה ושינוי.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

רוצה להגיב?