יתרונות העבודה הקבוצתית

 
יתרונות טיפול קבוצתי

לא כל בעיה רגשית או התנהגותית מתאימה לפתרון באמצעות טיפול קבוצתי, אבל במקרים בהם טיפול קבוצתי היא אופציה טיפולית, זוהי גם בדרך כלל האופציה הטובה והיעילה ביותר. בשורות הבאות נפרט מהם יתרונות העבודה הקבוצתית,  וכיצד יכולה הקבוצה לספק קרקע פורה להתפתחות והתמודדות עם אתגרי חיים בצורה אפקטיבית יותר מאשר טיפול פרטני.

יתרונות טיפול קבוצתי – על קצה המזלג

בשורות המעטות העומדות לרשותנו נרצה לפרט את היתרונות המרכזיים והחשובים ביותר של טיפולים קבוצתיים, כמובן במקרים בהם טיפולים אלה הופכים לרלוונטיים.

הדמיית מציאות – כמעט בכל אתגר חיים איתו אנו מתמודדים מעורבים אנשים אחרים ומעורבים רגשות שלנו כלפי הסובבים אותנו. טיפול קבוצתי מאפשר מרחב בו אנו יכולים לדמות בצורה הטובה ביותר את המציאות שלאורה מתעוררים האתגרים בחיינו, להבין לעומק את האתגרים הללו וגם ליישם מהלכים טיפוליים בזמן אמת לכאורה, מול אותם אתגרים.

תמיכה חברתית – טיפול קבוצתי מאפשר לנו ליצור חיבורים רגשיים ומנטאליים עם בני אדם שמאפיינים את הסביבה הטיפוסית שלנו ביום יום, ולעשות זאת בסביבה טיפולית שהגישה המרכזית בה היא גישה של תמיכה וסיוע. סביבה כזאת מאפשרת לנו לבחון את האמונות שלנו על המרחב של האני מול האחר ולייצר חוויות חיוביות בתוך מרחב חשוב זה.

תמיכה מקצועית בזמן אמת – שלב חשוב בכל טיפול רגשי, התנהגותי ופסיכולוגי בכלל הוא שלב האבחון. בטיפול פרטני מדובר בתהליך אבחון ארוך המבוסס על תיאורים עצמיים ורבליים של המטופל בעוד שטיפול קבוצתי מאפשר לאיש המקצוע לאבחן את המצב בצורה הרבה יותר מדויקת ומקיפה בתנאי אמת לכאורה, ללא תלות בעדות המטופל.

יתרונות טיפול קבוצתי הוא נושא שנחקר רבות בעשורים האחרונים, וכיום ישנה תמימות דעים בין אנשי מקצוע מובילים ברחבי העולם ביחס לחשיבות של מודל טיפולי זה במגוון רחב של בעיות רגשיות, התנהגותיות, אישיותיות ופסיכולוגיות.

מרכז בר מציע מענה רגשי מקצועי לילדים, מבוגרים והמשפחה כולה. פעילות המרכז מבוססת רבות על טכניקות טיפול קבוצתיות ועל מתודולוגיות טיפול מתקדמות שמייצרות תוצאות. לפרטים נוספים ומידע נוסף היכנסו עוד היום לאתר האינטרנט שלנו או צרו קשר בטלפון 03-9621113.