קבוצה למיומנויות חברתיות

יצירת קשרים חברתיים בריאים ושימורם לאורך זמן באופן שגם תורם לנו ערך לחיינו, היא לא יכולת טבעית מובנית הקיימת בכל אחד מאיתנו. המדובר למעשה ביכולת שקשורה בהחלט בגנטיקה שלנו, אבל גם ובעיקר במיומנויות החברתיות שלנו וביכולת שלנו להביא אותן לידי ביטוי בחיי היום יום. למרבה הצער, בעיקר בעידן המודרני המנוכר, מיומנויות אלה הולכות ונשחקות, לבטח בקרב מבוגרים אך גם בקרב בני נוער וילדים צעירים. קבוצה למיומנויות חברתיות היא מודל הטיפול הטוב ביותר במצבים אלה ועל כך נדבר בשורות הבאות.

מהי קבוצת מיומנויות חברתיות?

קבוצות למיומנויות חברתיות היא מתודולוגיה טיפולית שמטרתה להעניק לחברי הקבוצה את המיומנויות החברתיות הדרושות להם על מנת להתנהל נכון בחברה. מיומנויות אלה יכולות להשתנות בין קבוצה לקבוצה, כשבקבוצות מסוימות המטרה תהיה הענקת מיומנויות בסיסיות לאנשים שסובלים מבדידות חברתית ופחד מסיטואציות חברתיות, בעוד שבקבוצות אחרות תהיה המטרה מורכבת יותר סביב מיומנויות חברתיות מתקדמות של יצירת קשרים חברתיים, מינוף מיומנויות חברתיות לעסקים וכדומה.

למה דווקא בקבוצה?

שיטת הטיפול הקבוצתי היא אינה חדשה, אבל אין כל ספק שבעשורים האחרונים זוכה שיטה זו לתנופה יוצאת דופן, וזאת על בסיס הוכחת יעילותה באינספור מחקרים שנערכו. קבוצות מיומנויות חברתיות מאפשרות לכל אחד מחברי הקבוצה לחוות את הקשיים החברתיים בזמן אמת וללמוד דרכי התמודדות עם הקשיים האלה, גם כן בזמן אמת. הסביבה הטיפולית התומכת ותחושת השווה בין שווים, מאפשרות לחבר במסגרת קבוצה למיומנויות חברתיות להתנסות בדרכי פעולה חדשות שלא הכיר או שמעולם לא העז ליישם בחייו החברתיים. דינמיקה קבוצתית זו אינה יכולה להתקיים בטיפול פרטני אחד על אחד, אך גם לא בקבוצה גדולה מדי שבה מאבד המטופל את האני שלו מול הקבוצה.

מרכז בר מקיים מספר קבוצות למיומנויות חברתיות על בסיס עקרונות מקצועיים של גיבוש קבוצות, הנחיית קבוצות וניהול תהליכי טיפול קבוצתיים מתקדמים ופורצי דרך. לפרטים נוספים על קבוצות המרכז ואופן ההצטרפות אליהן, היכנסו עוד היום לאתר האינטרנט של מרכז בר או התקשרו אלינו לטלפון 03-9621113 בכל שאלה שמטרידה אתכם בעניין.