קבוצות חברתיות לילדי גן

חייהם של ילדים בגיל הרך הם מושא לקנאה עבור כל מבוגר שמביט בהם בנוסטלגיה, אבל מאחורי הקלעים מתמודדים ילדים אלה עם לא מעט אתגרים ומשברים שמהווים חלק טבעי ובלתי נפרד מתהליך ההתפתחות ועיצוב האישיות שלהם. אתגרים אלה יכולים לבוא לידי ביטוי במגוון מישורים לרבות המישור הרגשי, הלימודי, הפיזי והחברתי, אבל מתחת לפני השטח כל אתגר כזה מקיים אינטראקציה מלאה בין כלל המישורים מעבר למישור שבו הוא בא לידי ביטוי. בעיות התנהגותיות למשל יכולות לשקף גם אתגרים פיזיים, חברתיים או רגשיים איתם מתמודד הילד, וכך גם לגבי בעיות בלימודים, בעיות חברתיות ובעיות אישיות. קבוצות חברתיות לילדי גן הוא מודל טיפולי המאפשר לנו לנצל את אותה אינטראקציה בין כלל המישורים על מנת לסייע לילד להתמודד עם האתגרים בחייו דרך מישור אחד – המישור החברתי.

כמו כריתת עץ ביער

קבוצות מיומנויות חברתיות לילדי גן נותנות כמובן דגש למיומנויות חברתיות של הילד ולסיוע בפיתוח כישורים חברתיים ואישיות חברתית בילד. יחד עם זאת, קבוצות אלה מיועדות לטפל בשורש הבעיה ולהביא לפיוס והשלמה בכלל המישורים. את התהליך ניתן לדמות לכריתה של עץ ביער צפוף – כל שצריך הוא לכרות עץ אחד ובנפילתו, יפיל איתו אותו העץ את כל העצים שסביבו. קבוצות חברתיות לילדי גן מאפשרות לילדים לנצל מרחב חברתי תומך ונינוח בכדי לחקור את הרגשות שלהם והתחושות שלהם, לפגוש את הקשיים שלהם ולקבל את ההדרכה וההנחיה המקצועית להתמודד איתם. תהליך זה שולח גלים בכל מישורי ההוויה של הילד ומסייעים לו לעלות למסלול של צמיחה והפיכת האתגרים להזדמנויות של התפתחות בריאה.

מרכז בר מציע טיפול רגשי, קבוצתי ופרטני, לילדים, למבוגרים ולכל בני המשפחה. פעילות המרכז מבוססת על גישה דינמית מערכתית לאיתור מקורות הקושי בכל תחומי החיים והתאמת טיפול אידיאלי בליווי אנשי מקצוע מנוסים ומיומנים. באתר האינטרנט של מרכז בר תוכלו למצוא מידע נוסף על קבוצות מיומנויות חברתיות לילדי גן ועל כלל טיפולי המרכז וכן תוכלו ליצור איתנו קשר בטלפון 03-9621113 עם כל שאלה שמטרידה אתכם בעניין.