קבוצות טיפול בהבעה ויצירה

בניגוד לקבוצות טיפול רבות אחרות, שהגדרתן נובעת מהבעיות בהן הן מיועדות לטפל, קבוצות טיפול בהבעה ויצירה הן קבוצות שמתמקדות דווקא בערך הטיפולי ולא לחינם. הבעה ויצירה הן שתי מיומנויות חשובות מאוד ביכולת ההתמודדות שלנו עם אתגרי החיים ואל מול הסובבים אותנו. היכולת שלנו להביע את עצמנו בצורה חופשית ונכונה והיכולת שלנו לחשוב ביצירתיות על החיים שלנו ועל הפתרונות הזמינים לנו, מהוות שתיהן תנאים הכרחיים לבניית היכולת הכוללת להתמודדות עם אתגרי החיים, הן עבור אנשים שהם בריאים בסך הכל ולבטח עבור אנשים הסובלים מבעיות רגשיות, התנהגותיות וחברתיות שונות, שלרוב נובעות בדיוק בגין חוסר בשתי המיומנויות הללו.

מדוע דווקא הבעה ויצירה?

אם תחשבו על זה טיפה לעומק, תבינו שהבעה ויצירה הם שני כלים אנושיים חשובים מאוד, שמלווים אותנו כמעט בכל סיטואציה, לא רק חברתית, אלא אנושית בכלל. הבעה היא המיומנות באמצעותה אנו מתקשרים עם הסביבה, מציגים את עמדותינו, דעותינו ורגשותינו ומאפשרים לעצמנו לנהל שיח תורם וחיובי עם הסובבים אותנו. יצירה היא המיומנות באמצעותה אנו חוקרים ומפרשים את המציאות, את מה שקורה בחיינו ואת האופן בו אנחנו יכולים להגיב או ליזום. שתי המיומנויות הללו הן חשובות עבור כל אדם ויכולות לעשות את ההבדל עבור אנשים הסובלים מבעיות רגשיות וחברתיות, מה שמצדיק את התפתחות התחום הספציפי של קבוצות טיפול בהבעה ויצירה.

 

איך מצטרפים?

לפני שאתם מחליטים על הצטרפות לקבוצה טיפולית בהבעה ויצירה כדאי להגיע אל גורם מקצועי המתמחה בטיפול קבוצתי ולבחון את כלל האפשרויות הטיפוליות שיכולות להיות רלוונטיות לכם או לבני משפחתכם. ייתכן מאוד שקבוצות הבעה ויצירה הן הקבוצות שתוכלנה לספק לכם את הערך הטיפולי הרב ביותר, אך ייתכן שישנם פתרונות קבוצתיים אלטרנטיביים שתוכלו לבחון ולכן חשוב קודם כל לאבחן את הבעיה ולאחר מכן לתת את הפתרון.

מרכז בר מספק מגוון רחב של פתרונות קבוצתיים לטיפול בבעיות רגשיות, חברתיות, התנהגותיות ונפשיות ומעמיד לרשותכם גם את האופציה של קבוצות טיפול בהבעה ויצירה. לפרטים נוספים והצטרפות היכנסו לאתר האינטרנט של המרכז או צרו קשר בטלפון 03-9621113.