קבוצות ילדים עם בעיות התנהגות

ילדים עם בעיות התנהגותיות צריכים לעבור מן הסתם תהליך טיפולי שישקף להם את התנהגותם, יסייע להם להבין את מקורותיה ויעניק להם כלים פרקטיים ואפקטיביים להתמודדות עם הבעיה. אבל בכדי להעניק לאותם ילדים טיפול אפקטיבי כזה, חשוב מאוד ליצור אצלם את ההבנה שהם לא לבד ושהבעיה ממנה הם סובלים היא בעיה אנושית ולגיטימית שממנה סובלים גם ילדים אחרים. אותם ילדים זקוקים למגע עם ילדים דומים להם, גם אם לא באופן מודע אלא יותר לטובת התהליך הטיפולי, וזאת בדיוק הסיבה שבגינה טכניקת הטיפול הטובה ביותר עבורם היא קבוצות ילדים עם בעיות התנהגות.

כיצד מוגדרות בעיות התנהגותיות?

בעיות התנהגותיות הוא מונח כללי מאוד שסביב השוליים שלו גם ניתן למצוא מחלוקות לגבי השאלה האם אכן מדובר בבעיה והאם היא דורשת טיפול כלשהו. אלא שבלב המונח הזה מצוי ספקטרום שלם של בעיות התנהגות, קרי התנהגויות שיוצרות בעיה, לעיתים קשה, לילדים עצמם ו/או לסובבים אותם. בעיות אלה יכולות לבוא לידי ביטוי בצורת אלימות, בצורת הסתגרות והשתבללות, בצורת מוחצנות מוגזמת ובכל התנהגות חריגה אחרת שאינה בריאה לילדים ולסביבתם. בעיות אלה ניתנות לזיהוי כללי על ידי ההורים והצוות החינוכי, אך לצורך אבחונן המדויק נדרשת מעורבות של איש מקצוע.

 

מהן קבוצות ילדים עם בעיות התנהגות?

קבוצות טיפוליות היא טכניקת טיפול אפקטיבית מאוד במגוון רחב של בעיות רגשיות, חברתיות והתנהגותיות. קבוצות ילדים עם בעיות התנהגות הן למעשה קבוצה של ילדים שהמכנה המשותף שלהם הוא שכל אחד מהם סובל מבעיות התנהגותיות (לאו דווקא אותה בעיה), ושהתקבצותם יחד במסגרת טיפולית, מאפשרת לכל אחד מהם לחוות תהליכים של שיקוף, חקירה עצמית, לימוד מיומנויות חדשות, הגברת מודעות וכניסה לתהליך של תיקון ושיפור.

באתר האינטרנט של מרכז בר תוכלו לקבל מידע נוסף על היתרונות והמאפיינים הייחודיים של שיטת הטיפול הקבוצתית וכן ללמוד על קבוצות ילדים עם בעיות התנהגות אותן מפעיל המרכז על בסיס קבוע. כמו כן, אנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר בטלפון 03-9621113 וללמוד כיצד תוכלו לשלב את ילדכם בקבוצה המתאימה לו ביותר.