קבוצות ילדים עם קשיי קשב וריכוז

קשיי קשב וריכוז הם קשיים לימודיים מהם סובלים ילדים, בני נוער ומבוגרים. אף על פי כן, השפעותיהם של קשיים אלה יכולים להתרחב לתחומי חיים נוספים, בעיקר במישור החברתי והרגשי. הבנה פשוטה זו היא קריטית לכל מי שרוצה לסייע לילדו, לא רק להתגבר על קשיים אלה לטובת שיפור יכולות הלמידה, אלא גם על הקשיים הנלווים שיכולים להשפיע על כל התפתחותו של הילד בגילאים מאוחרים יותר. הבנה פשוטה זו גם משפיעה ישירה על צורת הטיפול המיטבית במקרים אלו וצורת טיפול זו נקראת קבוצות ילדים עם קשיי קשב וריכוז.

מהי קבוצה טיפולית עבור ילדים עם קשיי קשב וריכוז?

ילדים הסובלים מקשיי סבל וריכוז, חווים את הקושי שלהם במישורים שונים ולאו דווקא בעוצמה הצפויה כפי שנהוג להעריך בעולם המבוגרים. ילד הסובל מקשיי קשב וריכוז צפוי להרגיש את הקושי הזה כמובן במסגרות הלימודיות, אך ייתכן מאוד שהקושי האמיתי בחוויה הסובייקטיבית של הילד יבוא לידי ביטוי דווקא במישור המשפחתי, החברתי, הרגשי או ההתנהגותי. קבוצות ילדים עם קשיי קשב וריכוז הן פלטפורמות טיפוליות שמעניקות לילדים החברים בהן שורה של ערכים טיפוליים חשובים מעבר לטיפול בבעיה הקונקרטית של קשב וריכוז. ערכים אלה כוללים את הערך של שווה בין שווים יחד עם חברי הקבוצה הסובלים מבעיה דומה, הערך של שיקוף הבעיה ויכולת לבחון אותו על אחרים, הערך של היכולת להיפתח ולהרגיש שלם ללא תחושה של חריגות ונידוי וערכים חשובים נוספים.

 

כיצד ניתן להצטרף לקבוצה כזאת?

הצטרפות לקבוצה טיפולית לילדים בעלי קשיי קשב וריכוז יכולה להתרחש במספר צורות, החל מהמלצה של הצוות החינוכי במסגרת החינוכית של הילד, דרך הפניה של רופא או מכון אבחון וכלה ביוזמה אישית של ההורים. כל אחת מהדרכים הללו היא דרך מצוינת ובפרט שהילד יוכל ליהנות מהערכים הטיפוליים של קבוצה טיפולית כזאת.

באתר האינטרנט של מרכז בר תוכלו לקבל פרטים נוספים על קבוצות ילדים עם קשיי קשב וריכוז, וכן תוכלו ליצור איתנו קשר בטלפון 03-9621113 בכדי ללמוד על דרכי הצטרפות אפשריות לקבוצות שלנו.