קבוצת הורים

הורות הוא עניין רציני ואם גם אתם מוכנים לעשות את מה שצריך בכדי להיות הורים טובים יותר ולהעניק לילדים שלכם הזדמנות לעתיד של צמיחה ומיצוי פוטנציאל, קבוצת הורים יכולה מאוד לסייע לכם בכך. מהי קבוצת הורים? מדוע חשוב לקבל את ההדרכה במסגרת קבוצתית? האם הקבוצה מקבלת הנחיה מקצועית? כל התשובות לכל השאלות, בשורות הבאות.

מהי קבוצת הורים?

קבוצות הורים הן למעשה קבוצות שמתגבשות בדרך כלל ביוזמה מקצועית על ידי גוף העוסק בתחום של הנחיית קבוצות הורים. לאחר פתיחת הקבוצה, יכול כל הורה להצטרף אליה בדומה להצטרפות לסדנא, להרצאה או לקורס. מרגע שהגיעה הקבוצה למכסה שיועדה לה (לכל קבוצה יש מכסת מינימום ומכסת מקסימום על מנת להפיק מקסימום ערך לחברי הקבוצה), מתחילה פעילות של הנחיה מקצועית על ידי מנחה מקצועי שמעביר להורים חברי הקבוצה מידע תאורטי ומעשי בצורה פרונטלית, ויוזם שורה של אירועים חווייתיים שמאפשרים לכל אחד מן ההורים להתנסות באתגרי ההורות השונות וללמוד על אופני התמודדות אפשריים בזמן אמת.

 

למי זה מיועד?

קבוצות הורים הן כלי חשוב מאוד שיכול לסייע לכל הורה באשר הוא. גם הורים שמרגישים כי הם מתנהלים נכון וכי ילדיהם מתפתחים בצורה תקינה, יכולים להפיק ערך רב מאוד מהשתתפות בקבוצה כזאת לטובת ילדיהם. יחד עם זאת, קבוצות אלה מהוות פתרון כמעט הכרחי עבור הורים שנתקלים באתגרים קונקרטיים בהתנהלות שלהם מול ילדיהם, בין בגלל בעיות רגשיות, התנהגותיות או חברתיות מהן סובל הילד עצמו ובין בגלל תחושה של חוסר יכולת בהתמודדות עם הילד. בסיוע חברה הקבוצה עצמם וסיוע של גורם מקצועי המתמחה בתחום של הנחיית קבוצות הורים, תוכלו לרכוש כלים, לשנות תודעה, להרחיב את מעגלי הידע ההורי שלכם ופשוט מאוד להפוך להורים טובים יותר לילדיכם.

מרכז בר מתמחה במתן פתרונות טיפול קבוצתיים לילדים, מתבגרים, מבוגרים והורים ובכלל זה מקיימת פעילות ענפה של קבוצות הורים עם מגוון רחב של דגשים. לפרטים נוספים על קבוצות ההורים של מרכז בר, היכנסו לאתר האינטרנט שלנו או צרו קשר בטלפון 03-9621113 עם כל שאלה שמעסיקה אתכם בעניין.