קבוצת טיפול בפסיכודרמה

העולם הוא במה וכולנו שחקנים הוא לא רק ביטוי שטבע שייקספיר, אלא מציאות חיינו בכל רגע ורגע. משמעות הביטוי היא שלאורך יום בודד בחיינו אנחנו יכולים להחליף דמויות ולתפקד בצורה שונה לחלוטין בהתאם לסיטואציה – מקום עבודה, משפחה, חברים, מקום בילוי, פגישה עסקית וכדומה – בכל אחת מהסיטואציות הללו אנחנו עשויים לשחק דמויות שונות לחלוטין זו מזו. במסגרת טיפול פרטני אנחנו יכולים לכל היותר לדבר, להיזכר ולנסות מאוד להרגיש את מה שמפריע לנו בחיינו וגם במובן הזה אנחנו משחקים את תפקידו של המטופל על ספת הפסיכולוג. אבל בכדי להשיג אימפקט משמעותי על חיינו, אנחנו חייבים לחוות את הבעיות שלנו בצורה מלאה ובזמן אמת, על מנת שנוכל להתמודד איתן בצורה אפקטיבית ולשם כך בדיוק נועדה שיטת הפסיכודרמה.

מהי פסיכודרמה ומדוע במסגרת קבוצת טיפול?

משמעותו המילולית של הביטוי פסיכודרמה היא "הפעולה של הנפש", קרי הביטוי המעשי של המתרחש בנפש. טיפול מבוסס פסיכודרמה הוא טיפול שמאפשר למטופל לא רק להיזכר או לחשוב על הסיטואציות המאתגרות בחייו, אלא לחוות אותן בפועל כפי שהן מתקיימות במציאות. בצורה זו יכול המטופל להתחבר מיידית למתרחש בנפשו ובמוחו, לחקור לעומק את רגשותיו ובהובלה מקצועית גם להתנסות בדרכי התמודדות חדשים שמאפשרות לו לצאת מקיבעונו התודעתי סביב אתגרי חייו. טיפול זה אפקטיבי במיוחד במסגרת קבוצת טיפול בפסיכודרמה פשוט מכיוון שמרבית הסיטואציות בחיינו הן סיטואציות בהן מעורבים בני אדם נוספים ובמאמץ להחיות את החוויה בצורה כמה שיותר אותנטית במהלך הטיפול, נדרשת קבוצה של בני אדם שגם הם ימלאו את תפקידם בסצנה.

 

למי זה מתאים?

קבוצת טיפול בפסיכודרמה היא טכניקה טיפולית שיכולה להתאים למגוון רחב של בעיות חברתיות, רגשיות, התנהגותיות ונפשיות ובכלל זה, בטחון עצמי נמוך, חוסר הערכה עצמית, בעיות חברתיות בקרב ילדים, דכאון, טראומה, זוגיות, הורות, התמכרות, ליקויי למידה ועוד.

מרכז בר מתמחה במתן טיפול רגשי במסגרות קבוצתיות ובכלל זה מציע לכל מטופליו לקחת חלק במסגרת קבוצת טיפול בפסיכודרמה. לפרטים על פעילות המרכז ואפשרויות ההצטרפות לקבוצה כזו, היכנסו לאתר האינטרנט שלנו או צרו קשר בטלפון 03-9621113.